Aj tento rok sme si zopakovali workshopy Finančnej gramotnosti, tentokrát pre žiakov 6. ZŠ. V úvode ich privítali bývalí žiaci tejto školy Lukáš a Tomáš z 2.A a ukázali im priestory školy, potom sa im prihovorila pani riaditeľka, ktorá im objasnila cieľ podujatia a dôležitosť finančnej gramotnosti pre každého z nás, následne sa ich ujal organizačný tím v zložení: Nina, Karin, Nikola a Natália z 1.A pod vedením Ing. Šilhárovej. Hoci sú tieto študentky na našej škole iba chvíľu skvele sa zhostili úlohy hostiteliek - prezentovali, pýtali sa, diskutovali, odmeňovali, obsluhovali techniku, prichystali miestnosť, vyhodnocovali súťaže a kvízy. Zvládli to skutočne na jednotku s hviezdičkou. Naši hostia sa dozvedeli mnoho nových informácií, následnej si svoje vedomosti overili zábavným kvízom. Zo spätných väzieb:
- Páčilo sa mi na tom úplne všetko. Bavili ma najviac aktivity. A ďakujem Vám za to, čo som sa dnes naučil. Našiel som možno školu, na ktorú pôjdem.
- Mne sa páčilo úplne všetko. Ten kvíz bol ale zo všetkého najlepší. Za 2 roky sa sem určite prídem učiť. Sú tu dobrí učitelia.
- Najviac sa mi páčilo, že nás previedli celou školou. Mohli nám viac povedať, aké jednotlivé predmety sa vyučujú. Budem uvažovať nad touto školou, pretože ma celkom zaujala.
- Páčil sa mi kvíz na tabletoch a škola, naučila som sa, aké meny majú v iných krajinách.
- Páčilo sa mi, že som sa naučila aj nové veci, kvíz na tabletoch, škola. Prezentácia mohla byť trošku kratšia, ale inak dobre.
- Páčillo sa mi úplne všetko. Je tu veľmi dobre. Páčila sa mi prezentácia a súťaž.
- Asi by som nič nemenil. Cukríky by som nemenil.