Žiaci tretieho, štvrtého a piateho ročníka sa dňa 27.04. 2018 zúčastnili zaujímavej prednášky dvoch lektorov. Prednáška bola zameraná na projekt NEPZ, konkrétne dažďové pralesy. Informovali nás o najväčšom dažďovom pralese (amazonský). Žiaci zistili, že pralesy sú dôležité, lebo vyrábajú veľa kyslíka, stabilizujú klímu a sú domovom asi ½ všetkých rastlín a živočíchov na Zemi. Naučili sa, že veľa ľudí likviduje tieto pralesy, kvôli ziskom. Lektori nás oboznámili aj o tom, že boli ako dobrovoľníci asi 4 krát v Indonézii (Sumatra), kde je tiež takýto prales. Rozprávali nám o svojich zážitkoch, príbehoch, ktoré zažili a ako pomáhajú pralesom vo svojom voľnom čase. Dozvedeli sme sa aj o tom, ako bojujú proti pytliakom, že tam nikdy nemajú zimu a že tam niekoľko mesiacov prší každý deň a vody tam je až po kolená.
Projekt sa žiakom veľmi páčil a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Žiaci videli veľa fotografií a originálnych videí.