Veľmi pekne ďakujeme, že ste sa zapojili do ZBERU PAPIERA.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Pre lepšie info klik:
ZBER_papiera(1).pdf
Veľmi pekne ďakujeme, že ste sa zapojili do ZBERU PAPIERA.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Pre lepšie info klik:
ZBER_papiera(1).pdf
Vážení rodičia
prinášame Vám stručný prehľad na nasledujúce dni:
- od 26.10.2020 prechádzajú žiaci piateho až deviateho ročníka na dištančné vzdelávanie,
- dištančné vzdelávanie je pre žiakov povinné a bude realizované podľa samostatného rozvrhu (info u tr.u.),
- očakávame, že žiaci budú aktívne pracovať podľa zadania učiteľa, komunikujú spolu cez edupage,
- v prípade potreby alebo akýchkoľvek problémov kontaktujte triedneho učiteľa, prípadne vedenie školy,
- žiaci prvého stupňa (1.-4. r.) prichádzajú medzi 7.30 a 7.55 h. (využívajú sa obidva vchody),
- prvý stupeň sa vzdeláva vo svojich triedach do 11.25 h. (4 vyuč. hod.) podľa upraveného rozvrhu (info u tr.u.),
- ŠKD je bez zmeny - len pre ročníky 1., 2. a 3.,
- jesenné prázdniny sa uskutočnia v zmenených termínoch piatok 30.10., pondelok 2.11., piatok 6.11. a pondelok 9.11.2020,
- stravovanie je len pre žiakov vzdelávaných v škole (príloha bod 3b),
Prosíme Vás, aby ste sledovali stránku, kde Vás budeme priebežne informovať.
Ďakujeme za Vaše pochopenie a spoluprácu v tejto náročnej situácii.
Aktuálne informácie:
- výchovno – vzdelávací proces prebieha v nezmenenej forme
- ŠKD v ročníkoch 1. a 2. - po triedach bez premiešavania
- ŠKD v ročníku 3. – skrátené do 15.00 h. a v ročníku 4. dočasne pozastavené
- realizácia krúžkovej činnosti sa neumožňuje
- organizácia kultúrnych, umeleckých a tanečných aktivít mimo povinného vých.-vzd. procesu sa neumožňuje
- telocvičňa a ostatné vnútorné priestory na šport sa nevyužívajú, a to ani pre externé osoby
- organizácia hromadných podujatí (rodičovské združenia) len dištančnou formou
- povinnosť nosiť rúško všade (pre žiakov aj zamestnancov školy)
- nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest nesmie vstúpiť do priestorov školy
- vstup cudzím osobám je možný len s výnimkou a čestným prehlásením o bezinfekčnosti
h) Mimoriadne sa prerušuje záujmové vzdelávanie v školách a školských zariadeniach; riaditelia škôl zabezpečia podľa podmienok a možností záujmové vzdelávanie dištančnou formou,
i) v školskom roku 2020/2021 vo všetkých školách a školských zariadeniach nemožno uskutočniť školské aktivity podľa § 28 ods. 16, § 30 ods. 7 a § 33 ods. 12 školského zákona najmä
1. výlety a exkurzie,
2. športové výcviky a školské športové súťaže,
3. pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode,
4. kurzy na ochranu života a zdravia,
5. kurzy pohybových aktivít v prírode,
6. saunovanie,
7. dni otvorených dverí
do termínu skončenia výnimočného stavu, núdzového stavu alebo mimoriadnej situácie.
Zároveň na všetkých druhoch škôl sa obmedzujú aktivity, ktoré nie sú kriticky dôležité pre výchovno-vzdelávací proces.
Škola neorganizuje spoločné akcie – besiedky a iné hromadné podujatia.
Zák. zástupca oznámi po indikácii RÚVZ alebo lekárom, že je u jeho dieťaťa podozrenie na ochorenie Covid-19.
Vstup cudzích osôb do budovy školy je obmedzený. Je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a s čestným prehlásením o bezinfekčnosti.
Na komunikáciu externých osôb so školou využívať dištančný spôsob (písomne, e-mailom, telefonicky).
Žiaci prvého stupňa majú odporúčané nosiť rúška, ostatní žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch.
Rodič predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka v trvaní viac ako 3 po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.
Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané lekárom pre deti a dorast.
Telocvičňa sa do 30.9.2020 nebude využívať.
ZŠ Podzámska na nariadenie zriaďovateľa, Mesta Hlohovec zo dňa 3.10.2020, robí nasledovné opatrenia až do odvolania s účinnosťou od pondelka 5.10.2020:
1) ruší sa ranný školský klub detí
2) popoludňajší ŠKD - žiaci ostávajú vo svojich triedach (ako na začiatku roka)
3) krúžky sa nevykonávajú
Žiadame rodičov, aby zvážili nutnosť účasti žiakov v školskom klube detí v záujme ochrany zdravia .
Ďakujeme za pochopenie.
Pandemická komisia vlády SR po dôslednom zhodnotení epidemiologickej situácie navrhuje:
Predĺži sa povinnosť nosiť rúška na 2. stupni základných škôl a na stredných školách minimálne do konca septembra. Komisia zároveň odporúča, aby rúška nosili v triedach aj žiaci na prvom stupni základnej školy. Pri nosení rúšok v školách budú platiť rovnaké pravidlá ako doteraz.
Telesná a hudobná výchova sa nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy a školské zariadenia, bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy, odporúča realizovať len teoretickou formou.
Nad rámec opatrení sa bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy neodporúča realizovať:
Nad rámec opatrení sa odporúča nasledovné aktivity realizovať dištančnou formou:
RÚŠKA
Predĺži sa povinnosť nosenia rúška pre žiakov druhého stupňa základných škôl.
Naďalej nebude povinné v triedach pre mladšie deti, teda tie, ktoré navštevujú prvý stupeň základných škôl (nosenie rúšok ťažšie znášajú, navyše ide o ucelený a nemeniaci sa kolektív), bude však dôrazne odporúčané.
Stále bude povinné pre pobyt žiakov v interiérových priestoroch mimo tried vo všetkých školách s výnimkou konzumácie jedál a nápojov.
Povinné bude nosenie rúšok v exteriéri, pri vzdialenosti menej ako 2 metre od ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti. Toto opatrenie má opodstatnenie aj vzhľadom na blížiacu sa chrípkovú sezónu, kedy sa očakáva zvýšený výskyt respiračných ochorení s klinickými príznakmi podobnými COVID-19.
Ústredný krízový štáb dôrazne odporúča nosiť rúško pri športovaní v interiéri.
HROMADNÉ PODUJATIA
Od 1. októbra nebude možné organizovať akékoľvek hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy
Prosíme rodičov,
aby pri uhrádzaní platieb uviedli do poznámky meno žiaka, z dôvodu identifikácie platby.
Ďakujeme za pochopenie.
Zmena opatrenia k noseniu rúšok od 2.9.2020
Opatrenie bude platiť 2 týždne, to znamená: od 2. septembra 2020 od 06:00 do 14. septembra 2020 18:00.
Rúško sú povinní nosiť:
- žiaci 2. stupňa počas celého vyučovania (aj v triede aj v interiéri)
- žiaci 1. stupňa - len v interiéri (v triede počas vyučovania len odporúčané)
- zamestnanci školy (štít alebo rúško) počas celého vyučovania.
Výnimky z nosenia rúšok sú:
- žiakov prvého stupňa základnej školy v interiéri školy v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu (ak tieto deti budú rúško na tvári akceptovať, jeho nosenie jednoznačne odporúčame)
- žiakov so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím
Milí rodičia, milí žiaci
opäť začína nový školský rok a my sa na Vás už tešíme.
Začíname 2. septembra 2020. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa otvorenie školského roka bude konať v triedach. Ranný ŠKD nebude do odvolania.
Žiak je povinný po príchode do školy odovzdať triednej učiteľke (učiteľovi):
1. zdravotný dotazník
2. vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (prílohy nad textom).
Rodičia žiakov 2. – 9. ročníka majú zákaz vstupu do budovy školy (odporúčanie RÚVZ).
So žiakom 1. ročníka môže vstúpiť do budovy iba jedna osoba ako sprievod (v rúšku).
Organizácia príchodu do budovy školy dňa 2.9.2020 (odporúčaný časový rozpis):
Predný vchod – druhý stupeň Zadný vchod – prvý stupeň
7.40 – 5. ročník 7.40 – 4. ročník
7.45 – 6. ročník 7.45 – 3. ročník
7.50 - 7. ročník 7.50 – 2. ročník
7.55 – 8. ročník 7.55 – 1. ročník
8.00 – 9. ročník
Predpokladaný odchod 2.9.2020 približne 9.15 – 9.30 h.
Žiaci 2. stupňa sú povinní nosiť rúško počas celého vyučovania.
Žiaci 1. stupňa sú povinní nosiť rúško v spoločných priestoroch (chodba, wc). Nosenie rúška v triede je odporúčané.
Rodič zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.
Bližšie pokyny dostanú žiaci od triednych učiteľov.
Príchod do školy (odporúčaný): Predný vchod – druhý stupeň; Zadný vchod – prvý stupeň
7.30 – 5. ročník; 7.30 – 4. ročník
7.35 – 6. ročník; 7.35 – 3. ročník
7.40 - 7. ročník; 7.40 – 2. ročník
7.45 – 8. ročník; 7.45 – 1. ročník
7.50 – 9. ročník;
Vyučovanie:
3.9.2020 – 4. vyučovacie hodiny
1.stupeň odchádza po 4. vyuč. hod.; 2. stupeň sa vystravuje a odchádza.
Od 4.9.2020 – žiaci sa učia podľa rozvrhu a stravujú podľa stravovacieho harmonogramu
Prosíme rodičov, aby priniesli potvrdenie z UPSVaR o poberaní pomoci v hmotnej núdzi do 3.9.2020.
Vážení rodičia,
vzhľadom na dodržiavanie GDPR sa menné zoznamy žiakov na internete nebudú zverejňovať.
Dňa 2.9.2020 budú na vstupných dverách zoznamy, do ktorej triedy je Vaše dieťa zaradené.
Všetky triedy prvého ročníka sú na prízemí, hneď pri vchode.
Zoznamy budú aj na dverách tried.
Prosíme vstupovať do budovy s rúškom, ale vždy iba jeden rodič.
Tešíme sa na Vás
Vážení rodičia,
vzhľadom na opätovne zhoršenú epidemiologickú situáciu v súvislosti s COVID 19 a s tým súvisiacimi opatreniami - nemôže rodič vstupovať do budovy školy.
Výnimkou sú rodičia prvákov, môžu vstupovať do budovy s rúškom, ale vždy iba jeden rodič.
Od 2.9.2020 do odvolania bude ŠKD fungovať v režime – každá trieda bude samostatné oddelenie ŠKD. Vzhľadom na to, že v ročníkoch 3.-4. sa budú striedať učitelia, Vás prosíme, aby ste pri hlavnom vchode zazvonili, poviete službukonajúcemu pracovníkovi, pre koho ste prišli a on vaše dieťa zavolá. Rodič do budovy nevstupuje.
Preberanie žiakov 1. a 2. ročníka bude nasledovné:
Od 2.9.2020 je možné uvoľnenie dieťaťa zo školského klubu na základe telefonického hovoru rodiča s vychovávateľkou u ktorej je dieťa zaradené. Rodič zatelefonuje pani vychovávateľke, keď príde vyzdvihnúť dieťa (prosíme rešpektovať odchod uvedený na zápisnom lístku) a vychovávateľka ho uvoľní z ŠKD. Rodič zodpovedá za to, kto vyzdvihuje dieťa. Prosíme Vás, aby ste deti čakali pred hlavným vchodom.
1.A – p. Klapicová; 1.B – p. Kúdelová; 1.C – p. Mikušová
2.A – p. Danišová 2.B – p. Kurincová
Ak dieťa pôjde domov samo, vychovávateľka ho uvoľní podľa odchodu uvedenom na zápisnom lístku. Akákoľvek zmena v zápisnom lístku musí byť realizovaná iba písomne. Tlačivo vám poskytne p. vychovávateľka.
Vážení rodičia,
ak máte záujem o stravovanie Vašich detí v školskej jedálni, je potrebné vyplniť a podpísať Zápisný lístok na stravovanie v školskom roku 2020/2021. Zápisný lístok nájdete nad týmto oznamom.
Zápisný lístok je potrebné doručiť do 31.08.2020 na e-mailovú adresu školskej jedálne sjpodzamska35@gmail.com alebo vhodením do poštovej schránky, ktorá je umiestnená pred vstupom do školy (pred chodovými dverami).
Zápisný lístok je možné si vyzdvihnúť aj osobne u ved. školskej jedálne v dňoch 26.08. - 27.08.2020 a 02.09.2020 od 7,00 hod. do 14,00 hod.
Upozornenie :
1. Stupeň:
Jednorazová platba: 20,50 treba uhradiť do 02.09.2020
Mesačná platba: režijné náklady – 9,00 mesiac vopred do 15. v mesiaci
2. Stupeň:
Jednorazová platba pre 2.st.: 21,90 treba uhradiť do 02.09.2020
Mesačná platba : režijné náklady + doplatok za nákup potravín – 9,60 mesiac vopred do 15. v mesiaci.
Ďakujeme za pochopenie.
Vážení rodičia detí navštevujúcich ŠKD, žiadame Vás, aby ste pozastavili platby ŠKD, resp. trvalé príkazy za mesiac júl a august 2020.
Ďakujeme za porozumenie
Powered by aSc EduPage